FELHASZNÁLÁSI MÓD:
Előkészítés – a festésre szánt felületet elő kell készíteni, tartósnak, száraznak, tisztának, por-, zsír- és rozsdamentesnek kell lennie. Az új felületeket, függően a felület fajtájától, megfelelő alapozó készítménnyel kell kezelni. A glettelt vagy nagyon intenzív színű festékkel bevont falakat és mennyezeteket alapozó festékkel kell kezelni, pl. MAGNAT PRIMER. A ragasztó- és mészfestékek fedő rétegéit, valamint a hámló és nehezen tapadó régi festékrétegeket el kell távolítani. A jó minőségű emulziós festék fedőrétegeket enyhén tisztítószeres vízzel kell megtisztítani. Az egyenetlenségeket és a repedéseket a megfelelő beltéri glettel kell kisimítani, majd alapozóval festeni, pl. MAGNAT PRIMER. A beázás, a nikotin és az olajfoltokat erre dedikált festékkel kell kezelni. A lazán kötött, erősen nedvszívó és elmeszesedett felületeket a megfelelő alapozó szerrel kell kezelni. Az üvegszálas tapétákat közvetlenül kell festeni vagy követni kell a gyártó erre vonatkozó egyéb utasításait. Az új fémelemeket rozsdavédő festékkel kell biztosítani. Vegye figyelembe, hogy a felület megfelelő előkészítése és az ajánlott eszközök használata a festék nagy hatékonyságát eredményezi.
Festés – a festéket alaposan fel kell keverni, nem hígítható vízzel. Nem adható hozzá mész, valamint nem keverhető más típusú emulziós festékkel. A különböző gyártási tételű, de ugyanazon színű festékkel történő festés esetén egy gyűjtő edényben homogenizálni kell ezeket a színeltérések elkerülése miatt. Két rétegben kell felvinni a festéket MAGNAT henger (természetes, 13-19 mm szálhosszúságú) vagy szórás segítségével. Alaposan és egyenletesen kell felvinni ugyanazt a mennyiségű festéket minden egységnyi fal- vagy mennyezetfelületre. Az utolsó vonásokat a hengerrel egy irányban kell végezni. A következő festékréteg legkorábban 2 óra múlva vihető fel. A festékréteg 28 nappal a festési munkálatok elvégzése után nyeri el végleges tartóssági tulajdonságait. A foltok és a „problémás” szennyeződések eltávolítása az érdes, egyenetlen felületekről nehézséget okozhat. A festési munkálatok a felület és a környezet +10 °C-tól +30 °C-ig terjedő hőmérsékleténél végezhetők. Az eszközöket vízzel kell elmosni. A környezetvédelemre tekintettel a festékmaradék nem önthető a szennyvízlefolyóba és nem dobható ki a háztartási hulladékkal együtt. Szivárgásmentes, zárt csomagolásban tárolható és raktározható. A terméket óvni kell a fagytól és a napsütéstől. Óvja a bőrét és a szemét.
KIADÓSSÁG: legfeljebb 16 m²/L.
A termék felhasználható a gyártástól számított 48 hónapig.
VOC-tartalom* (illékony szerves vegyületek): EU határérték erre a termékre (A/a/WB): 30 g/l (2010). Ez a termék legfeljebb 3 g/l VOC-t tartalmaz – egy szín kivételével – információk a műszaki lapon.
Biztonsági adatok: EUH208 1,2-benzizotiazol-3(2H)-on, 2-metilizotiazol-3(2H)-ont tartalmaz. Allergiás reakciót válthat ki. Tárolási konzerváláshoz használt biocid készítményeket tartalmaz: IPBC, ezüst-klorid. EUH211 Figyelem! Permetezés közben veszélyes, belélegezhető cseppek képződhetnek. A permetet vagy a ködöt nem szabad belélegezni. P101 Orvosi tanácsadás esetén tartsa kéznél a termék edényét vagy címkéjét. P102 Gyermekektől elzárva tartandó. P103 Használat előtt olvassa el a címkén közölt információkat. P262 Szembe, bőrre vagy ruhára nem kerülhet. P501 A tartalom/edény elhelyezése hulladékként: a 225/2015. (VIII. 7.) Korm. rendeletnek, valamint a 72/2013. (VIII. 27.) VM rendeletnek megfelelően. A környezet védelme érdekében a festék maradékát ne öntsük a csatornába, és ne dobjuk a háztartási hulladék közé.
Tűzveszélyességi osztály: Nem tűzveszélyes A munkálatok alatt és után szellőztessük ki a helyiséget a szag megszűnéséig. Szorosan zárt csomagolásban, fagytól és napsütéstől védve tárolandó. Kerüljük a bőrrel és szemmel való érintkezést. Tárolási hőmérséklet: +5 °C és +30 °C között.
PN-C-81914:2002 szabványnak, I. típus – nedvesen súrolásnak ellenáll. A termék megfelel a PN-EN-13300 szabványnak.
Higiéniai tanúsítvánnyal rendelkezik.
*A felület kibocsájtási osztálya A+-tól (nagyon alacsony) C-ig (magas). A felület kibocsájtási osztálya lehetővé teszi az illékony szerves vegyületek (VOC) szintjének meghatározását, amelyek a helyiség kifestése után szabadulnak ki a légkörbe.
Vélemények